3 m de mătase costă cât 2 m de dantelă. Dacă 17 m de dantelă de acest fel costă 459 de lei, câți costa 25 m de mătase? Dar 30 m de mătase?prin metoda reducerii la unitate clasa 4)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!