Răspuns :
Răspuns:
120 lei şi 200 lei
Explicație pas cu pas:
1 kg. = 8 lei
15kg. = 8 × 15 = 120 lei
25kg.= 8 × 25 =200 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!