8. Pentru trei prăjituri şi trei ciocolate s-a plătit suma de 12 lei. costă o prăjitură şi cât costă o ciocolată, dacă o prăjitură este det mai ieftină decât o ciocolată? va roggggg multtttttttttttttttt
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!