👤

alcatuiți 2 probleme cu numere zecimale​

Răspuns :

Mama a mers la cumpărături pentru a lua niște ingriente pentru a face o prăjitura . Acestuia îi trebuie 1 kg de făina ,2sau3 kg de mere și 500g de drojdie afla cât a. cheltuit la magazin dacă o punga 500g de făina costa 5,5 lei,1kg de mere costa 5 l-ar un cub de drojdie de 250g costa 4,5
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!


En Trainingsy: Alte intrebari