Ana a cumpărat 3 kg de căpșuni, 2 kg caise, 4 kg de cireșe, pentru care a plătit 60 de lei. Maria a cumpărat 1 kg de căpșuni, 4 kg de caise, 2 kg de cireșe, pentru care a plătit 42 de lei. Cât costă fiecare kg de fruct. Dau coroană
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!