metoda comparatiei ion a cumparat 3kg de zahar si 2 kg de faina pt care a platit 24 lei lei.Andrei a cumparat 5kg de zahar si 3 kg de faina pt care a platit 39 lei. Este posibil ca 1kg de zahar sa coste 4 lei iar 1 kg de faina pt care a platit 39 lei Raspunsul dat.Calculeaza cat costa 1 kg de zahar si 1 kg de faina
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!