2. 19 kg de mere şi 7 kg de pere costă 366 lei, iar 9 kg de mere şi 13 kg de pere costă 338 lei. Aflați cât costă 1 kg de mere şi cât costă 1 kg de pere. 3. Împărtind un număr la altul obtin
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!