2460 Minitest 1. Alegeți varianta corectă de răspuns. a) Dacă 4 kg de mere costă 20 lei, atunci 3 kg mere costa:: A. 18 let B. 16 lei: D. 14 lei. C. 15 lei; A. 4 ore; b) Daca 12 elevi realizează un project in 3 ore, atunci 9 elevi vor realiza acelaşi proiect în: 2. Compuneți şi rezolvaţi o problemă ale cărei date sunt scrise schematic, astfel: B. 2 ore: D. 8 ore. C. 6 ore: 3 salopete... 1260 lei 11 salopete ... * lei Se acordă 10 punc
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!