Olivia a cumparat de la piata mere si pere in total 8 kg si a platit 42 lei. pretul unui kg de mere a fost 4 lei iar a unui kg de pere a fost 6 lei. cate kg de pere a cumparat? rezolvati prin metoda comparatiei. va rog am nevoie urgent!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!