pe 6 kg de cirese si 9 kg de capsuni,Ioana a platit 39 lei.In urmatoarea saptamana, a cumparat la acelasi preturi 9 kg de cirese si 9 kg de capsuni, platind 45 lei.Cati lei costa cate un kg din fiecare produs?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!