Olivia a cumpărat de la piață mere și pere în total 8 kg și a plătit 42 RON . Oretul unui kg de mere a fost 4 lei iar un kg de pere a fost 6 lei .Cate kg de pere a cumparat? (Rezilvati in doua moduri:prin metoda falssei ipoteze si metoda comparatiei?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Limba română. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!