c) Pentru o masă festivă, s-au cumpărat 25 kg de portocale şi 15 kg de banane la acelaşi preţ. Bananele au costat cu 140 de lei mai puțin decât portocalele. La ce pret se vindeau fructele?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!