4. Ana a cumpărat câteva ilustrate la pre- țul de 12 lei. Dan a cumpărat tot atâtea ilustrate, dar la prețul de 15 lei. Ştiind că Ana a cheltuit 60 de lei, aflați cât a cheltuit Dan. a) Organizați datele problemei într-un tabel. b) Scrieți rezolvarea cu justificări. c) Numiți metoda de rezolvare a problemei.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, vă rugăm să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne va bucura, iar pentru acces rapid, nu uitați să ne salvați la favorite!